Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як повернутися із тимчасової окупації на контрольовану Україною територію: алгоритм дій

22 Лютого 2022, 17:30

На тлі загострення ситуації на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях та незаконного визнання РФ псевдодержавних терористичних утворень в ОРДЛО, актуалізувалося питання гуманітарної підтримки громадян, які вирішили повернутися із ТОТ на підконтрольні Україні території.

Нагадаємо, що днями Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна має план гуманітарного реагування на посилення обстрілів та цинічну і злочинну поведінку Кремля.

«Ми готові взяти на себе відповідальність і забезпечити всім необхідним – житлом, їжею, медикаментами, всім, що потрібно, людей, які приймуть рішення покинути територію ОРДЛО», – наголосила Ірина Верещук, перебуваючи із робочою поїздкою на Луганщині.

Вона зазначила, що так звані «евакуаційні процеси», які організувала в ОРДЛО окупаційна адміністрація, є незаконними й такими, що порушують міжнародні конвенції і законодавство України.

До уваги громадян, які наразі проживають на тимчасово окупованих РФ районах сходу України і збираються переїхати на підконтрольну Києву територію, що треба пам’ятати!

1.  Перебуваючи в ТОТ, або вже після прибуття на підконтрольну українському Уряду територію (перетнувши КПВВ на лінії розмежування або пункту пропуску на кордоні із РФ) ви можете звернутися за допомогою на «гарячі» телефонні лінії, номери яких вказані нижче.
2. Слід зв’язуватися за номером, що відповідає тій області, в якій ви перебуваєте.
3. У телефонному режимі ви маєте повідомити на «гарячу» лінію оперативної чергової служби цивільного захисту своє місце перебування (КПВВ, населений пункт, інші орієнтири, або дані геолокації) і конкретизувати, якої саме допомоги потребуєте. Чергові «гарячих» ліній проінструктують вас, як діяти, куди рухатися, якщо йдеться про самостійне прибуття до місця тимчасово надання житла, пункту харчування чи надання медичної допомоги.
4. Занотуйте і запам’ятайте ці важливі номери «гарячих» ліній служби цивільного захисту:

Луганська область064-524-11-03, 095-910-19-20, 096-298-51-00

Донецька область062-645-82-82, 050-347-90-70

Харківська область057-700-30-90

Мінреінтеграції повідомляє, що наразі триває процес напрацювання Урядом та місцевою владою вирішення практичних проблем, що виникають у процесі переміщення громадян із ТОТ, які шукають прихистку на контрольованій нами території.

Також існують неурядові організації, які теж можуть допомогти особам, що переміщуються із ТОТ. Надаємо їхні контактні дані:

Гаряча лінія для допомоги ВПО: (099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90.

МІТКИ