Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як внутрішньо переміщеним громадянам отримати е-рецепт на рецептурні ліки

10 Травня 2023, 14:43

Українці, які тимчасово виїхали у безпечні регіони країни та втратили звʼязок зі своїм сімейним лікарем, мають можливість отримати електронний рецепт на ліки. Для цього їм не потрібно укладати чи мати активну декларацію з сімейним лікарем, йдеться у Міністерстві охорони здоров’я України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Оформити е-рецепт можна у будь-якого лікаря в закладі, який доступний для них за місцем перебування. Достатньо бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Реєстрацію може здійснити будь-який лікар. Для цього під час візиту до нього необхідно мати такі документи:

– документ, що посвідчує особу (це може бути внутрішній паспорт, посвідка тощо);

– реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН), якщо такий було присвоєно, або документ про відмову від його присвоєння;

– для реєстрації дитини – свідоцтво про народження та документи, що посвідчують особу законного представника (батька чи матері).

Лікар після реєстрації пацієнта в ЕСОЗ може сформувати йому електронний рецепт на ліки чи електронне направлення.

Водночас у МОЗ нагадали, що є лікарі-спеціалісти, на прийом до яких не знадобиться направлення від сімейного лікаря (наприклад, гінеколог, стоматолог, психіатр, нарколог, фтизіатр або ж лікар, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями). Без направлення також можна звернутися до будь-якого лікаря закладу, що співпрацює із НСЗУ, у разі невідкладних станів.

Нагадаємо, як без телефона отримати електронний рецепт.