Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як говорити з дітьми про правила мінної безпеки?

5 Травня 2023, 17:35

Нова реальність, у якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку свою і своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети та знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати й дітей, повідомляє РеІнформ з посиланням на UNICEF Україна.

Як почати розмову з дитиною?

  1. Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.
  2. Виберіть місце, де б вам всім було зручно та безпечно.
  3. Скажіть, що зараз ви самі вивчаєте щось абсолютно нове й дуже важливе, і попросіть дитину допомогти запам’ятати вам цю інформацію.
  4. Нагадайте, що зараз усі ми допомагаємо нашій армії. Ворог може завдавати шкоди, навіть коли ми не бачимо його поруч. Ми зараз у безпеці, але важливо бути пильними й уважними.
  5. Пам’ятаєш песика Патрона? Ти знаєш, чим він займається? Він допомагає знаходити вибухонебезпечні предмети. Вибухонебезпечні – це коли існує небезпека від вибуху. Уяви, що ми проходимо підготовку разом із Патроном.
  6. Знаєш, які бувають небезпечні предмети? Покажіть зображення міни й запитайте, чи знає дитина, що це. Поясніть, що це. Спочатку краще показати ілюстрацію, а наступного разу – реальне фото.
  7. Запитайте дитину, на що їй схожий цей предмет. Відповіді можуть бути найрізноманітніші. Вислухайте усі варіанти, а потім додайте, що це міна і вона дуже небезпечна. У ній захований механізм, що вибухає.

Важливо. Коли показуєте картинку й малеча намагається доторкнутися до неї, скажіть їй: «Звикаймо ні в якому разі навіть на картинці ми не торкаємося. Не чіпай!».

  1. Спостерігайте за реакцією дитини. Якщо ви бачите, що її поза змінилася, м’язи напружились, дитина затамувала подих – запропонуйте обійняти її. І скажіть: «Ми зараз у безпеці. І будемо у безпеці. Ми вивчаємо це, щоб наші прогулянки були веселими й безпечними».
  2. Розкажіть їй, де «ховаються» міни: у траві, кущах, під деревами, біля будинків і парканів. А також можуть бути на стовбурах дерев, причаїтись у лісах, парках чи дитячих майданчиках у тих містах, де велися бойові дії.
  3. Вивчіть разом головне правило – не підходь, не чіпай, телефонуй 101.

Нагадаємо, що Японія готова увійти до наглядової ради Центру гуманітарного розмінування.

Фото ілюстративне: unicef.org