Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи потрібен дозвіл обох батьків на виїзд дитини за кордон: пояснення

25 Квітня 2023, 16:23

В умовах воєнного стану в Україні діють інші правила. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Консульство України у Гданську.

Але, як відомо, три з них залишаються без змін:

  1. Дозвільна система стосується лише виїзду з України, на в’їзд згода батьків не потрібна.
  2. Дозвільна система стосується лише дитини, якій менше 16 років. Особа, якій виповнилося 16 років може виїжджати з України самостійно;
  3. Дозвільна система стосується лише дитини, яка є громадянином України.

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку здійснюється без нотаріально завіреної згоди другого з батьків:

  • у супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування;
  • за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Також дозвіл на виїзд за кордон не вимагається у разі виїзду дитини в супроводі іншої особи, яка отримала на це письмове доручення одного з батьків, завіреною органом опіки і піклування. У всіх інших випадках для виїзду дитини за кордон у супроводі іншої особи треба мати доручення на виїзд дитини хоча б від одного з батьків.

Нагадаємо, що таке «пакунок малюка» та як його отримати.

Фото: visitukraine.today