Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

10 мільйонів га сільгоспугідь уже засіяли українські аграрії

17 Травня 2022, 10:33

Про це повідомила Українська зернова асоціація. Загалом наші сільгоспвиробники планували засіяти угіддя загальною площею понад 11,4 млн га.

У зерновій асоціації поінформували, що станом на 16 травня на вітчизняних полях засіяно 9,9 млн га ярих зернових та олійних культур, що становить 64% від площ під ярими зерновими й олійними торік.

Зазначається, що планові площі під ярі зернові та олійні цього року орієнтовно будуть на 3,5-4 млн га менше, аніж 2021-го через війну росії проти України, окупацію територій та замінування.

До речі, відомо, що експорт українського зерна наразі потребує розблокування, а наші його запаси на ТОТ слід захистити від пограбування російською вояччиною. Про ефективні рішення наразі думає не лише наша влада, а й практично вся світова спільнота.

Але окремі пропозиції є доволі контроверсійними і потребують глибокого вивчення. Приміром, Генсек ООН Антоніу Гуттеріш пропонує послабити санкції проти рф в обмін на деблокаду українського зерна. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на джерела у дипломатичних колах.

Гуттеріш, як стверджує видання, веде перемовини з росією, Туреччиною й іншими державами, щоб відкрити експорт українських продуктів харчування на світові ринки і запобігти глобальному дефіциту продовольства.