Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чехія планує долучитися до координації збору доказів щодо військових злочинів в Україні

16 Травня 2022, 21:21

Міністр юстиції Чехії Павел Блажек повідомив журналістам, що республіка хоче разом з іншими країнами, які також розслідують військові злочини в Україні, координувати збір доказів для судового процесу. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Радіо Прага.

Павел Блажек та верховний прокурор Чехії Ленка Брадачова обговорили це питання з головою Міжнародного кримінального суду (ICC) у Гаазі Пйотром Хофманським. За словами Брадачової, не можна виключати, що для розгляду злочинів, скоєних під час російського вторгнення в Україну, буде створено особливий трибунал.

Крім України розслідування веде кілька країн – переважно європейських, включаючи Чехію, а також безпосередньо Міжнародний суд у Гаазі.

Глава Мін’юсту Чехії вважає, що його країна може розвивати співпрацю щодо розслідування під час свого головування в Євросоюзі, тобто у другому півріччі цього року.

У самій Чехії розслідування веде Національний центр боротьби з організованою злочинністю, який, окрім іншого, збирає свідчення українських біженців. Ту ж роботу проводить Велика Британія, Польща та країни Балтії.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, сьогодні, 16 травня, під час зустрічі Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з главою Канцелярії Прем’єр-Міністра Республіки Польща паном Міхалом Дворчиком було анонсовано створення в Україні Фонду імені Клеменса Шептицького.

МІТКИ