Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У НАЗК пояснили, чи треба декларувати матеріальну допомогу, яку ви отримали від інших країн і міжнародних організацій через війну

17 Квітня 2023, 11:03

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало окреме роз’яснення щодо декларування матеріальної допомоги, яку отримали публічні службовці або члени їхніх сімей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на НАЗК.

В агентстві пояснили, що незалежно від того, перебували ви на території України чи за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно.

«Якщо ви вже подали декларацію, у якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати. Водночас це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану», – йдеться у повідомленні.

Тож якщо допомога виплачена за рахунок коштів іноземних держав, крім коштів, отриманих від рф, міжнародних організацій (наприклад, за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, коштів ЮНІСЕФ, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні), її не потрібно декларувати.

Втім, грошову допомогу від України декларувати треба. Це стосується, зокрема, грошової допомоги, яка надається внутрішньо переміщеним особам (ВПО) від держави, у тому числі за поданими через платформу «єДопомога» заявками.

Також це може бути:

  • покриття витрат на проживання (допомога на проживання ВПО);
  • компенсація витрат, пов’язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО;
  • грошова допомога цивільному населенню, яке евакуюється;
  • грошова допомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів тощо.

Більше роз’яснень щодо декларування можна знайти в Базі знань НАЗК.

Раніше ми повідомляли, що агентство внесло до переліку міжнародних спонсорів війни китайську будівельну компанію.