Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

НАБУ і САП розкрили злочин щодо розтрати зерна на понад 3 мільйони гривень

17 Квітня 2023, 9:11

7 квітня 2023 року Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) оголосили про підозру організатору злочину щодо розтрати зерна на суму більш як 3,2 млн гривень, яке зберігалося на підприємстві Державного агентства резерву України. Дії цієї особи кваліфікувалися за ч. 3 ст. 27 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Оскільки місцезнаходження підозрюваного не було встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135 та ст. 278 Кримінального процесуального кодексу України, повідомляє РеІнформ з посиланням на НАБУ.

Слідство встановило, що в листопаді 2020 року підозрюваний організував незаконне та безоплатне відвантаження насіння соняшника, яке зберігалось у філії Держрезерву, на свою користь. Таким чином, він здійснив розтрату понад 189 тонн насіння вартістю понад 3,2 млн гривень.

Під час розслідування було повідомлено про підозру чотирьом учасникам злочину: в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», очільнику філії, керівнику виробничо-технічної лабораторії філії та керівнику елеватора. Торік справу за їх обвинуваченням скерували до суду.

Також відомо, що організатор намагався уникнути кримінальної відповідальності. Для цього він лобіював призначення своєї сестри головою інвентаризаційної комісії у Держрезерві, яка склала висновок про нібито відсутність недостачі зерна.

Втім, це не допомогло. Збіжжя хоч і вивезли за межі філії, однак детективи НАБУ і прокурори САП вжили невідкладних заходів, аби запобігти його подальшому незаконному обігу, а згодом – повернули власнику.

Нагадаємо, що НАБУ і САП завершили розслідування стосовно двох осіб, які завдали значних збитків державним шахтам.

Фото: НАБУ