Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Американська міграційна програма «Єднаймося заради України»: як вона працює

16 Травня 2022, 18:32

Майже 6 тис. українців отримали дозволи від Департаменту внутрішньої безпеки на в’їзд до США після оформлення онлайн-заявки за програмою «Єднаймося заради України» («Uniting for Ukraine»). Нова міграційна програма, ініційована президентом Джо Байденом, дозволяє біженцям з України отримати законний дозвіл на тимчасовий в’їзд до Сполучених Штатів, а також право на працевлаштування. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на NBC News.

Програма «Єднаймося заради України» і відповідний інтернет-портал запрацювали наприкінці квітня 2022 року в межах ініціативи американського президента щодо надання на території США притулку для 100 тис. громадян України, які змушені були втекти з країни через повномасштабну агресію рф.

Українці, які отримають дозвіл на в’їзд, зможуть перебувати на території Сполучених Штатів 24 місяці, матимуть можливість законно працевлаштуватися та отримувати фінансову підтримку від місцевого спонсора.

Як подати документи за програмою «Єднаймося заради України»?

КРОК 1: Фінансова підтримка

Особи, які беруть участь у програмі, повинні мати фінансову підтримку у Сполучених Штатах. Для ініціації процесу спонсор у США представляє Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134) в USCIS через онлайн-портал «myUSCIS». Після всіх перевірок спонсор включається у програму.

КРОК 2: Біографічна інформація через онлайн-портал myUSCIS

Після затвердження спонсора український бенефіціар отримає електронний лист від USCIS про те, як створити акаунт у myUSCIS та інструкції щодо подальших кроків. Бажаючий в’їхати з України, повинен буде підтвердити свою біографічну інформацію у myUSCIS та виконати інші вимоги.

КРОК 3: Вимоги щодо вакцинації

У своєму обліковому запису myUSCIS особи, які бажають отримати дозвіл на в’їзд до США, повинні підтвердити попередню вакцинацію проти кору, поліомієліту та COVID-19. Якщо вони раніше не були вакциновані, потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин. Усі особи віком від двох років повинні пройти медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів.

КРОК 4: Дозвіл на поїздку до Сполучених Штатів

Після виконання всіх вимог українці отримають повідомлення на свій обліковий запис myUSCIS з підтвердженням того, чи мають вони право в’їжджати до Сполучених Штатів для отримання гуманітарного пароля. У разі схвалення дозвіл дійсний протягом 90 днів. При цьому українці мають особисто вирішити питання авіасполучення у США. Перед від’їздом громадянам України необхідно тестування на COVID-19.

КРОК 5: Отримання гуманітарного пароля на пункті пропуску через кордон

Після прибуття до пункту пропуску через кордон США кожну людину перевірить Митна та прикордонна служба. Потім розглядатиметься рішення про надання гуманітарного пароля терміном до двох років.

КРОК 6: Схвалення гуманітарного пароля

У разі схвалення гуманітарного пароля за цією програмою українці отримають дозвіл на в’їзд до США терміном до двох років та з правом подання документів на працевлаштування. Фізичні особи можуть подати документи шляхом надсилання заяви про дозвіл на працевлаштування (форми I-765) до USCIS.