Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ваучери на навчання для переселенців і ветеранів

14 Квітня 2023, 16:58

Під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо перенавчання і працевлаштування, зокрема внутрішньо переміщених осіб та ветеранів.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

У заході взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінекономіки, Міносвіти та Державної служби зайнятості.

Учасники наради обговорили процедуру видачі ваучерів на навчання для громадян. Це документ, на підставі якого здійснюється перепідготовка за робітничою професією, підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізація чи підвищення кваліфікації.

Наразі професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер, – 70. Разом з тим вже підписаний і направлений на реєстрацію до Мін’юсту наказ Мінекономіки про розширення цього переліку до 123 професій і спеціальностей.

Своєю чергою Державна служба зайнятості запропонувала змінити механізм видачі ваучерів шляхом здійснення супроводу осіб, які звертаються до ДСЗ до моменту підписання договору із закладом освіти.

За результатами наради Ірина Верещук доручила оновити перелік закладів освіти, в яких можна навчатися за ваучерами.

«Працевлаштування внутрішніх переселенців і ветеранів є одним із пріоритетів у роботі Уряду. А ваучери на навчання можуть стати одним з ефективних інструментів для цього. Тому ми маємо зробити процедуру отримання та використання таких ваучерів максимально простою для людей», – зазначила Ірина Верещук.

Посадовиця закликала ВПО та ветеранів скористатися можливістю отримати ваучер на навчання під час вступної кампанії до закладів освіти. Оскільки це дасть більше шансів працевлаштуватися за обраною спеціальністю.

Цьогоріч на реалізацію програми з отримання ваучерів на навчання з бюджету виділено 200 млн гривень. Це дозволить видати такі ваучери приблизно 8 тисячам людей. Якщо програма буде успішною, то в майбутньому її фінансування збільшать.