Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як зареєструвати дитину, народжену за межами України?

10 Квітня 2023, 20:07

Не пізніше одного місяця з дня народження дитини батьки або один із них мають звернутися із заявою до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження малечі чи місцем її проживання. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Юридичного порадника для ВПО.

Важливо. Якщо мати та батько перебувають у шлюбі, то звернутися до уповноваженого органу може будь-який із батьків. Якщо ні, то зробити це повинна мати.

До заяви про державну реєстрацію народження дитини додаються:

  • документ медичного закладу про народження дитини або довідка від лікаря, який надавав допомогу при пологах (так зване медичне свідоцтво про народження);
  • паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків;
  • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).

Консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження і присвоєнням прізвища, імені та по батькові. За наявності всіх необхідних документів свідоцтво видається у день звернення.

Крім того, зареєструвати дитину можна у компетентних органах країни перебування. У разі отримання іноземного свідоцтва про народження повторна реєстрація в Україні не потрібна. Воно визнається дійсним за умови його легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором, та за умови нотаріального перекладу на українську мову.

Раніше ми розповідали, як українцям оформити пенсію за кордоном.