Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Мін’юст роз’яснив нюанси права власності на майно, залишене на ТОТ

16 Травня 2022, 13:14

Право власності на майно, розташоване на тимчасово окупованих територіях України, зберігається за фізичними і юридичними особами, якщо воно набуте відповідно до законів України. Про це сьогодні повідомило Міністерство юстиції України.

Зокрема, у роз’ясненні йдеться, що «за фізичними особами, незалежно від перебування їх на обліку як внутрішньо переміщених осіб чи від набуття ними спеціального правового статусу, а також за юридичними особами, зберігається право власності, інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, якщо таке майно набуте відповідно до законів України».

Мін’юст також уточнює, що за державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, розташованих на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, органами державної влади, органами місцевого самоврядування й іншими суб’єктами публічного права, зберігається право власності, інші речові права на майно, зокрема на нерухомість, включно із земельними ділянками, розташованими на ТОТ в ОРДЛО.