Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запускають грантові програми для ветеранів на власний бізнес

8 Квітня 2023, 14:27

Уряд розширює проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу, повідомляють у Мінекономіки, інформує РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Хто має право отримати грант?

Гранти можуть отримати ветерани, а також – другий із подружжя захисника на розвиток сімейного бізнесу.

На що надається грантова допомога?

На придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення і транспортних засобів, необхідних для реалізації бізнес-проєкту. А також – на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.

Які грантові програми пропонуються та на яких умовах?

– 250 тис. гривень – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни. Умова: створення одного робочого місця;

– 500 тис. гривень – для члена сім’ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни. Умова: створення двох робочих місць;

– 1 млн гривень – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки. Умови: створення чотирьох робочих місць, мінімум два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Важливо. Гранти на 500 тис. гривень та 1 млн гривень надаватимуться за умови співфінансування у співвідношенні 70/30. Отримувач гранту вкладає у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Коли та як можна подати заяву на отримання?

Заяви на отримання грантів можна подавати з 10 квітня через портал Дія.

Чи є додаткові опції програми?

Отримувачі грантів за бажанням зможуть безоплатно пройти навчання з питань підприємництва й отримати консультації у регіональних центрах зайнятості.

Нагадаємо про грантову програму для бізнесу у прифронтових областях.