Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Хорватія хоче допомогти Україні з розмінуванням територій

5 Квітня 2023, 12:34

Країна, яка має досвід ліквідації наслідків війни на власній території, може допомогти з гуманітарним розмінуванням українських земель. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова Міністра оборони Хорватії Маріо Баножича, цитовані Укрінформом.

«Ми розуміємо ваші страждання дуже добре. Досвід нашої війни у 90-х – це причина, чому ми розуміємо, що відбувається, і через яку ми знаємо, що ви праві. Ми говоримо про підтримку у повоєнних діях, таких як розмінування», – наголосив він.

Посадовець також зазначив, що Хорватія буде підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.

Міністр оборони України Олексій Резніков своєю чергою зазначив, що країна допомагає нам з перших днів повномасштабного вторгнення.

«Хорватія має фантастичний досвід розмінування, тому що ця країна займається гуманітарним розмінування більш як 25 років. Це спадок тієї війни, яка відбулася на їхній території. У Хорватії діє дуже потужний Національний центр розмінування, тому ми проговорили можливість підготовки наших інструкторів заради проведення гуманітарного розмінування українських земель. Ми домовилися про подальшу співпрацю», – зазначив посадовець.

Нагадаємо, днями Херсонщина отримала два комплекси розмінування хорватського виробництва.