Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З 1 квітня українці зможуть подавати заявки на карту побиту для довгострокового перебування у Польщі

30 Березня 2023, 11:09

З 1 квітня українські біженці у Польщі зі статусом PESEL UKR можуть подавати документи на дозвіл на тимчасове перебування (так звана карта побиту). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Факти.

Зараз документи на карту побиту можуть подавати громадяни України зі статусом UKR незалежно від того, скільки часу вони перебувають у Польщі після прибуття з 24 лютого 2022 року. Натомість отримати посвідку можуть тільки офіційно працевлаштовані громадяни України; ті, хто виконує у Польщі висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, працівники сектору IT тощо); громадяни України, які відкрили підприємницьку діяльність.

Громадянам, які не відповідають цим підставам, польський закон про підтримку українців гарантує легальне перебування до 23 серпня 2023 року.

Водночас українці, які перебували на території Польщі до 24 лютого 2022 року, можуть подавати документи на стандартних засадах (робота, навчання, ведення бізнесу, возз’єднання сім’ї).

Дозвіл на тимчасове перебування надає українським біженцям можливість працювати на території Польщі на умовах, що встановлюються на час дії посвідки (не більше 3 років). Також біженці можуть змінювати місце роботи без необхідності отримувати нову карту перебування, а також вільно переміщатися до інших країн Європи.

Відмовити або затримати видачу карти побиту можуть у разі, якщо громадянин України неправильно заповнив анкету чи подав неповний пакет документів.

Раніше ми розповідали, чому українці помилково втрачають статус UKR у Польщі.

МІТКИ