Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Понад 200 тисяч біженців: як Чехія справляється з напливом українців

15 Травня 2022, 21:10

Станом на середину травня в Чехії перебуває близько 200 тис. біженців з України, повідомляє чеське видання з посиланням на Міністерство внутрішніх вправ країни.

Тамтешня влада видала українцям понад 340 тис. гуманітарних віз. Є припущення, що приблизно 140 тис. виїхали з країни (в основному до Західної Європи). «Визначити точнішу цифру складно, оскільки люди переміщуються в межах Шенгенської зони», – пояснив глава МВС Віт Ракушан.

У приїзді українців чехи вбачають позитивні моменти для своєї країни.

«Якщо близько третини біженців з України працюватимуть і платитимуть гроші в систему охорони здоров’я, то це не буде марною тратою, і вона зможе на цьому заробляти», – пояснив глава МВС у Палаті депутатів. Він також додав, що «у 2025 році… це може стати позитивним явищем для доходів державного бюджету та зростання ВВП Чехії».

Глава Міністерства праці та соціальних справ Мар’ян Юречка заявив, що в Чехії вже працюють 45 тис. жінок з України. «Ми робимо подальші кроки для збільшення цієї кількості. Наприклад, ми повністю запускаємо мовне навчання», – сказав він.

Згідно з опитуваннями, 20 – 25 відсотків прибулих біженців виявили зацікавленість залишитися в країні. Якби російське вторгнення в Україну тривало більше року, то ця цифра, ймовірно, збільшилася б до 40 відсотків.

«Але ми не даємо їм довготривалого притулку зараз, ми надаємо тимчасовий захист. Якщо він закінчиться, особа повинна пройти класичний процес подачі заявки на отримання дозволу на проживання», – пояснив міністр.

Після прибуття до Чехії біженці отримують гуманітарну допомогу. Мар’ян Юречка заявив, що розраховує продовжити її виплату до кінця лютого 2023 року. Однак суму можна поступово зменшувати.