Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Окупанти знищують заповідну Кінбурнську косу

14 Травня 2022, 15:29

Майже місяць на Херсонщині горять ліси і поширенню вогню, що охопив майже 4 тис. га лісів в регіоні, нашим фахівцям-рятувальникам заважають дії російських військових. Пожежа нищить унікальні природні комплекси. Так, вже понад тиждень вона вирує на Кінбурнській косі. Про це у своєму телеграмі розповіла Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Зокрема, наразі під загрозою знищення перебуває найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей площею понад 60 га, а також рожеві озера й неповторна місцева фауна і загалом вся екосистема, яку потім важко буде відновити у первісному стані.

Як стало відомо, зараз на території коси залишаються люди, яким потрібна допомога. Місцеві мешканці потребують доставки продуктів та ліків – вони всього цього позбавлені. Окупанти контролюють всі виїзди й також не пропускають лісову охорону до осередків загорянь. А пожежним машинам бракує палива, аби приїхати і погасити вогонь.

На думку омбудсмана, ситуація в цій заповідній зоні Херсонщини наближається до катастрофічної. А наслідки лісових пожеж дуже небезпечні для життя людей та надзвичайно руйнівні для довкілля.

В таких діях агресора є ознаки порушення щонайменше чотирьох женевських конвенцій 1949 року й додаткових протоколів до них (зокрема Протоколу № 1 від 1977 року).
Тому Людмила Денисова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час воєнного вторгнення рф в Україну, аби вона врахувала ці факти в своїй роботі.