Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Маріуполі для отримання медичних послуг людей примушують отримувати паспорти рф

7 Лютого 2023, 9:22

У тимчасово захопленому загарбниками місті для лікування й отримання медичної страховки місцевих мешканців примушують отримувати псевдодокументи. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм радника маріупольського міського голови Петра Андрющенка.

«Паспортизаційний примус набирає обертів. Тепер людям відмовляють у лікуванні та/або обстеженні навіть на тому обладнанні, що є, без державної медстраховки. Для отримання страховки треба мати російський паспорт. Навіть до такого цинізму дійшло – паспорт або смерть у прямому сенсі», – написав посадовець.

Він нагадав, що медична система у Маріуполі «стрімко колапсує». Так, не покращується ситуація з інсулінозалежними. Також на все місто працює єдиний лікар-ендокринолог, який веде прийом лише до 13:00, а ЛОР-відділення – одне на місто у лікарні інтенсивної терапії в стаціонарі з обмеженою кількістю місць.

«Онкозахворювання – пряма дорога в один кінець. При тому знов розгорнуто військові шпиталі на базі працюючих стаціонарів. Наслідки – вичерпання запасів плазми та крові (для цивільних майже недоступно тепер), нестача койкомісць цивільним. Смертність зростає», – констатував радник мера. 

Раніше ми повідомляли, що депортованим у рф українцям роздадуть російські паспорти.

Фото: Getty Images