Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Виснажують обстрілами, випалюють вогнем – як окупанти діють на Миколаївщині

13 Травня 2022, 20:43

Російські війська продовжують виснажувати Миколаївщину. Минулої доби вони заподіяли ударів по обласному центру та інших населених пунктах. Одна з ракет влучила у промислову зону. В результаті атак пошкоджені житлові будинки, автомобілі, господарські приміщення й об’єкти цивільної інфраструктури. Є постраждалі серед мирного населення. Про це РеІнформ стало відомо із повідомлення Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з посиланням на Миколаївську ОДА.

З початку російського вторгнення в регіоні частково пошкоджено або повністю знищено 3,3 тис. цивільних об’єктів.

Серед них:

  • об’єкти житлового фонду – 2,3 тис.;
  • медичні заклади – 31;
  • навчальні – 178;
  • культури – 83;
  • промислові підприємства – 28;
  • об’єкти життєзабезпечення: газо – 137, електро – 273, водо – 12, теплопостачання – 53;
  • інші невійськові об’єкти – 184.

Наразі в області тривають роботи з відновлення газо- й електропостачання. Без блакитного палива залишаються 3,9 тис. споживачів. Подачу електроенергії, води та відведення стоків припинено в понад 90 населених пунктах (у двох – частково) Баштанського і Миколаївського районів.

Деякі райони відчувають брак води. Технічну – для побутових потреб – надають місцеві пожежно-рятувальні загони. Впродовж доби, що минула, доставлено й розлито 43 тони води.

Як і раніше, не припиняється добровільна евакуація. Загалом область покинули вже понад 21,3 тис. людей. Упродовж двох тижнів кількість ВПО зросла на майже півтори тисячі людей. 380 з них перебувають у закладах тимчасового розміщення.

Минулої доби підрозділи ДСНС 16 разів залучали до ліквідації наслідків російської агресії. Вилучено 5 вибухонебезпечних предметів. Їх загальна кількість з початку війни становить 1,8 тис.

З настанням спекотної пори вогнеборці все частіше виїжджають на гасіння пожеж. Унаслідок ворожих обстрілів горить хвойний настил, дерева, чагарники і суха трава. Доби, що сплила, наприклад, зареєстровано дев’ять пожеж, п’ять з яких – результат вибухів боєприпасів. Загорання виникали у Корабельному й Інгульському районах Миколаєва, кілька людей постраждали.

 

У матеріалі використана інформація з офіційної Фейсбук-сторінки Миколаївської облдержадміністрації. Оскільки бойові дії на території області тривають, навести повну і точну статистику щодо ситуації на непідконтрольних територіях наразі неможливо.

Як повідомлялось раніше, через вторгнення росії на територію України чимало наших міст опинилися в окупації, а життя держслужбовців – під загрозою. Нагадуємо рекомендації щодо дій керівників державної служби, служб управління персоналом й інших держслужбовців у разі захоплення населеного пункту або державного органу чи безпосередньої загрози його захоплення.