Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Понад 2 тис внутрішньо переміщених медиків знайшли нову роботу

13 Травня 2022, 20:02

В умовах війни чимало медиків вимушені змінювати місце роботи: через активні бойові дії та/або окупацію населених пунктів, де вони мешкали, а також через пошкодження чи повну руйнацію медзакладів, в яких вони працювали. З огляду на цю ситуацію, МОЗ врегулювало норми працевлаштування медиків, які через війну втратили змогу працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України для надання медичних послуг населенню.

Облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовують у заклад за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. За наявності вакансій, працевлаштування медпрацівників з-поміж ВПО може здійснюватися й за сумісництвом.

Нині можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 2 292 внутрішньо переміщених медиків. Серед них: 1 318 лікарів, 685 фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів), 289 технічних працівників.
Загалом найбільше працевлаштованих медиків, які вимушено переїхали в інші регіони, зараз на Дніпропетровщині – 293, Львівщині – 287 та на Полтавщині – 283 особи.

Найбільша кількість лікарів працевлаштувалися у Львівській області – 272 особи, на Полтавщині – 116 осіб і на Дніпропетровщині – 104. Медичних сестер/братів, фельдшерів, акушерок найбільше працевлаштовано у Дніпропетровській області – 140 осіб та на Полтавщині – 121.

Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я України врегулювало норми працевлаштування медпрацівників, які через війну втратили можливість трудитися за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів для надання медичних послуг населенню.