Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Верховна Рада частково заборонила примусове стягнення боргів на період війни

13 Травня 2022, 19:41

Верховна Рада України прийняла Закон №7317, який забороняє примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) щодо деяких боржників у період дії воєнного стану.

Зокрема, законом заборонено примусове виконання судових рішень щодо боржників, які є юридичними особами і їх діяльність пов’язана із виробництвом, передачею, розподілом, постачанням електричної енергії, водопостачанням та водовідведенням, вирощуванням сільськогосподарських культур, тваринництвом, виробництвом харчових продуктів, наданням доступу до мережі Інтернет, виробництвом вакцин, дослідженнями у сфері біологічних наук.

Не можуть примусово стягуватись борги з підприємств оборонно-промислового комплексу, органів військового управління, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій, які входять до складу Збройних Сил України, підприємств залізничного транспорту.

Заборонено також примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Верховна Рада схвалила закон №7251, який розширює підстави для звільнення працівників під час воєнного стану. Документ запроваджує додаткову підстава для звільнення – неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна в результаті бойових дій. Для таких співробітників буде особлива процедура звільнення. Інша додаткова підстава розірвання трудового договору – відсутність працівника на роботі та інформації про її причини понад чотири місяці.