Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Для українців відкривають двері провідні виші світу: детальніше про новий проєкт

13 Травня 2022, 19:36

З початком повномасштабної війни росії проти України десятки іноземних університетів заявили про те, що готові спростити умови вступу, виділити додаткові місця та стипендії для українських абітурієнтів. З метою координації процесу вступу низка провідних українських вишів в партнерстві з Урядом створили Український глобальний університет (Ukrainian Global University, UGU). Його мета – підтримати студентів, науковців, викладачів та надати їм доступ до навчальних закладів по всьому світу. Головна умова участі в програмі – після навчання повернутися до України, щоб допомогти в її повоєнній відбудові. Участь у програмі безкоштовна. Команда Ukrainian Global University супроводжуватиме учасників і допомагатиме їм подавати заявки на вступ до іноземних коледжів та ЗВО. UGU домовляється з університетами про повні стипендії, які покриють вартість навчання та проживання за кордоном. РеІнформ розповідає, які можливості для абітурієнтів відкриває проєкт.

На які програми можна вступити?

Ukrainian Global University націлена на повноцінні бакалаврські та магістерські програми. До ініціативи вже долучилися 47 партнерів: Стенфорд, університети Піттсбурга та Торонто, Паризький університет (Пантеон-Сорбонна) і ще понад три десятки вишів у Німеччині, Італії, США, Канаді й інших країнах. І це ще не все, їх кількість продовжує збільшуватися.

Кожен навчальний заклад пропонує свої напрямки та програми. Кількість виділених для українців місць різниться в залежності від вишу. Переглянути їх можна тут.

Варто зазначити, що всі програми англомовні, однак у деяких вишах передбачено навчання й іншою мовою, як от у Паризькому університеті (Париж I Пантеон-Сорбонна), тут є можливість навчатися французькою.

Як саме Ukrainian Global University допомагає абітурієнтам зі вступом?

UGU підписує меморандум про співпрацю з провідними університетами світу, а також домовляється з ними про спрощену процедуру вступу для українських абітурієнтів. Виші, своєю чергою, виділяють певну кількість місць та стипендій для наших громадян.

Участь в програмі передбачає 2 етапи: попередній відбір в UGU та безпосередньо подання документів до вишу.

Відтак, ще на етапі відбору програма надає вступникам безкоштовний доступ до платформи Duolingo, де абітурієнти зможуть перевірити свої знання англійської мови. Результати цих тестів UGU надаватиме вишам за запитом.

Якщо ви пройшли відбірковий етап, то Ukrainian Global University зв’язується з університетами та надсилає їм список кандидатів, яких рекомендує розглянути до вступу. Потім виші надсилають абітурієнтам інструкції щодо вступу. На цьому етапі UGU допомагає лише інформаційно.

Що таке відбірковий етап в UGU та як він проходить?

Увесь процес вступу займає кілька тижнів, відбувається він дистанційно та тільки англійською мовою. Для того, щоби долучитися до Ukrainian Global University, абітурієнти повинні заповнити анкету. Термін її розгляду 10 днів.

Після опрацювання анкети UGU, учасникам програми відкривають доступ до тестування на знання мови. Мінімальний бал, який треба набрати, – 85. Тест скалатається з 5-ти типів завдань: writing, speaking, listening, reading, vocabulary.

Якщо абітурієнт на відмінно складає тестування, його запрошують на інтерв’ю, яке проводять члени команди UGU та волонтери з різних країн. Після цього студентам рекомендують програми зі списку міжнародних університетів та консультують щодо вступу до них.
Фото: Facebook/Ukrainian Global University

Важливо про відбірковий етап

Знання англійської мови дуже важливе для абітурієнта, який хоче вступити до одного зі світових вишів. Однак, окрім цього ще потрібно мати хороший середній бал у школі або університеті. Цей бал кожен університет встановлює сам.

Під час співбесіди для членів команди UGU важлива мотивація учасників, адже головною умовою участі в програмі є повернення в Україну після навчання. Тобто абітурієнти повинні продемонструвати те, що вони прагнуть відбудовувати та розвивати країну після війни.

Чи можна вступати до іноземного вишу відразу після школи?

Звісно. Саме після 11 класу українські абітурієнти можуть подати документи до коледжу чи університету. Закордонні виші пропонують або дворічні або чотирирічні навчальні програми на бакалавріаті. Також є можливість окрім ступеня бакалавра отримати магістра, доктора філософії тощо.

Чи доступна програма для українців, які перебувають за кордоном?

Програма UGU доступна для будь-кого: як для тих, хто зараз перебуває в Україні, так і для українців, які виїхали за кордон.

МІТКИ