Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Покращуємо українську під час війни: добірка корисних безкоштовних ресурсів

13 Травня 2022, 18:18

З початком повномасштабної війни українська мова стала справжнім трендом. Усе більше наших громадян остаточно відмовляються від мови окупантів. Зараз покращити українську чи збільшити словниковий запас може кожен, а головне –зробити це легко. Знадобляться лише наполегливість, будь-який гаджет та трохи часу. РеІнформ пропонує список мовних курсів, онлайн-ресурсів, книг та мобільних додатків, що допоможуть покращити українську.

Книги

«Розмовляй українською», Іван Вихованець – це книга, яка допоможе якнайкраще формулювати свої думки українською. У ній пояснюють типові вади мови, дають поради щодо вибору слів, наголосу, стилістики та побудови речень.

«Слова, що нас збагачують», Тарас Береза – це, скоріше, словник вишуканої української мови. Він покликаний відновити призабуті та відновити несправедливо «викорінені» слова у нашій мові.

«Мова – не калька», Тарас Береза – ця книга допоможе позбутися суржику та уникати іншомовних запозичень. Завдяки цьому виданню ви зможете збагатити свою мову самобутніми українськими словами.

«Українська легко!», Наталія Клименко – авторка написала цю книгу спеціально для тих, хто хоче збагатити свою мову фразеологізмами та уникнути вживання не властивих українській зворотів та висловів.

«100 експрес-уроків української», Олександр Авраменко – головна тема книги: заміна суржику та русизмів правильними милозвучними словами. Додають шарму виданню комічні ілюстрації, що допоможуть запам’ятати кожне слово або вираз.

Онлайн-курси

Горох – це онлайн-бібліотека, у якій зібрані найбільш корисні словники української мови.

СУМ – це тлумачний словник, що допоможе уникнути суржику та вивчити нові слова.

Є-мова – це освітня платформа, яка допоможе російськомовним українцям легко й швидко перейти на рідну мову.

Сервіс Prometheus підготував курс Українська за 27 уроків, який допоможе попрактикувати свою вимову, а також вивчити рідну мову за допомогою відеоуроків, конспектів та тестових вправ.

Мова ДНК Нації – це освітній проєкт, який дасть змогу вдосконалити свої знання з української.

Мобільні застосунки

Тлумачний словник української мови – це програма, яка дозволить дізнатися про нові українські слова.

Mova – це застосунок, що допоможе пригадати основні правила орфографії, дізнатися нові синоніми та фразеологізми й виправити поширені помилки.

Р.І.Д. – за допомогою цієї програми носії української можуть збагатити свій словниковий запас колоритними висловами й вивчити етнокультурні особливості регіонів та всієї України.

Слова зі слова – це головоломка, яка також допоможе збільшити словниковий запас.

Сторінки у Facebook

«Переходь на українську» – на сторінці публікують історії тих, хто вирішив спілкуватися українською. Це дуже гарний спосіб мотивувати себе на вивчення або покращення знань про мову.

«Слова, що нас збагачують» – на сторінці публікують картинки із рідковживаними українськими словами, фразеологізмами та замінниками російських слів. Сторінка допоможе збагатити лексику та уникнути русизмів.

Telegram-канали

@doskonalamova – канал намагається допомогти читачам досягти досконалості в українській мові, публікуючи картинки з прикладами правильного і неправильного слововживання.

@mov_tribunal – це канал відповідає своїй назві, адже спробуйте тільки-но помилитися й дізнаєтеся, яке покарання має для вас суд мовного трибуналу.

@ukrmovatest – це канал з тестами. У ньому ставиться запитання та пропонуються варіанти відповідей. Через певний час читачі дізнаються, який варіант правильний.

Сайти та інші сервіси

На Словопедії можна знайти слова з українських тлумачних словників.

Програма LanguageTool – допоможе перевірити граматику та пунктуацію в українських текстах.

Тренажер із правопису української мови – це онлайн-вправи з усіх розділів мовознавства. Перш ніж проходити завдання, можна ознайомитися з правилами. Жодних тестів, усі відповіді треба ставити самостійно: розділові знаки в реченнях чи дефіс у словах.

«Словотвір» – це інтернет-платформа, на якій можна знайти українські переклади запозичених слів. Ресурс допомагає збагатити лексику: зареєстровані учасники пропонують варіанти перекладу та голосують за найкращі.

Нагадаємо, що у межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат замість традиційного ЗНО передбачено проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) у комп’ютерному форматі.
МІТКИ