Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Швейцарія дозволила постачати Україні обладнання для розмінування

28 Січня 2023, 13:37

Цими днями уряд країни ухвалив рішення про дозвіл відправляти в Україну швейцарське обладнання для розмінування в окремих випадках. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на швейцарський уряд.

Відповідне рішення ухвалила Федеральна рада. Згідно з документом техніку експортуватимуть, якщо отримувач матиме відповідні дозволи та ліцензії. При їх видачі має бути гарантія, що матеріали застосовуватимуть легально й за призначенням.

Зміни в законодавстві набудуть чинності 1 травня 2023 року та діятимуть до 31 грудня 2025 року. Рішення про дозвіл реекспорту буде дійсним тільки у випадку, якщо рішення третіх країн стосуватимуться саме постачання зброї в Україну.

Також Федеральна рада приєдналася до дев’ятого пакета санкцій ЄС проти рф і запровадила такі ж обмеження.

Серед них – заборона на надання послуг у сфері тестування продукції, реклами, маркетингових досліджень і соціологічних опитувань. А також нові заходи контролю й обмеження на експорт різних товарів, зокрема товари подвійного призначення, товари для військово-технічних досліджень і розвитку сектору оборони й безпеки, а також товари, що сприяють зміцненню російського промислового потенціалу.

Крім того, країна запровадила санкції орієнтовно проти 200 осіб та організацій.

Нагадаємо, що у Японії проведуть навчання українських саперів.

Фото: Depositphotos