Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як отримати медичну допомогу онлайн під час війни?

13 Травня 2022, 13:36

Попри війну українці продовжують гуртуватися й допомагати одне одному – кожен у своїй професії. Приміром, лікарі об’єдналися на онлайн-платформі, де бажаючі можуть отримати безкоштовні консультацію та поради професіоналів. РеІнформ розповідає, як таку консультацію отримати за допомогою Telegram.

Чат-бот «Медицина для всіх»
Тисячі фахівців із різних клінік по всій Україні готові підтримати пацієнтів у важких ситуаціях. У цьому чат-боті зібрані лікарі, які спеціалізуються на будь-яких хворобах. Наразі канал налічує майже пів мільйона користувачів.

Як користуватися чатом?
– Передусім, щоби знайти потрібного лікаря, потрібно вказати відповідний хештег. Наприклад: #уролог, #педіатр, #кардіолог тощо. Важливо: робити це варто без пробілів і тире.
– Якщо пацієнт не визначився, який саме лікар йому потрібен, він може описати проблему без хештегу. Відтак профільний спеціаліст побачить смс і відповідість у приватних повідомленнях.
– Користувачі, які отримали консультацію, свої повідомлення мають видалити, щоб не засмічувати чат.
– Організатори чату просять учасників без медичної освіти не надавати жодних рекомендацій, адже група створена саме для професійної допомоги.

Окрім цього, можна скористатися й іншими чатами:
«Пошук лікаря» – чат допоможе знайти потрібного лікаря для дорослого чи дитини. Необхідно відкрити бот і слідувати інструкціям. Наразі у чат-боті є контакти понад 2000 лікарів, серед яких педіатри, дерматологи, неврологи, акушери, лори тощо.

«Турбота» – бот розроблений для швидких медичних консультацій. Користуватися чатом просто:
– Якщо ви пацієнт і вам потрібна допомога, натисніть функцію «Потрібна допомога», оберіть лікаря й очікуйте, доки той вийде з вами на зв’язок.
– Якщо ви лікар і хочете допомогти, оберіть функцію «Я – лікар». Після цього – очікуйте на звернення.

Нагадуємо, що нещодавно українським переселенцям спростили отримання лікарняних за кордоном.