Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як громадянам України отримати медичну допомогу у Чехії?

21 Січня 2023, 18:00

У Чехії кожен медичний працівник повинен надавати невідкладну допомогу в будь-який час і будь-кому незалежно від страхування чи статусу проживання. Проте, ймовірно, він вимагатиме за це плату, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я Чеської Республіки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Новоприбулим громадянам України рекомендується перебувати на території Чехії на підставі спеціальної довгострокової візи, заяву на яку можна подати в одному з Крайових центрів допомоги Україні (чеською KACPU). Їх список та іншу інформацію можна знайти тут.

Щойно вказана віза буде надана, ця особа стає учасником системи загальнообов’язкового державного медичного страхування з доступом до медичного обслуговування у повному обсязі. Внески на медичне страхування замість власника такої візи сплачує Чеська держава. Документ про медичне страхування власникові візи видаватимуть безпосередньо в KACPU.

Якщо у вас немає медичної страховки й ви не маєте змоги оплатити допомогу самостійно, то можете звернутися за невідкладною (та іншою) допомогою в найближчі лікарні, бажано у державні.

Зокрема, медична допомога надається відповідно до статусу перебування у Чехії:

  • Постійне місце проживання в Чеській Республіці – особа є учасником державного медичного страхування, має картку застрахованого й отримує компенсацію за повне медичне обслуговування.
  • Дитина, народжена в Чехії від матері з дозволеним довгостроковим проживанням, – участь у державному медичному страхуванні до 2-місячного віку (протягом 2 місяців дитині забезпечується повний догляд за здоров’ям). Потім необхідно оформити комерційне медичне страхування.
  • Шукачі притулку – участь у державному медичному страхуванні з моменту подання заяви. Особі з цього моменту надається повна медична допомога.
  • Особи, які шукають притулку у закладі Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки, – особі надається лише невідкладна медична допомога у межах закладів МВС.

Раніше ми розповідали як українцям отримати медичну допомогу в Естонії?