Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Оперативна інформація Генштабу ЗСУ станом на ранок 13 травня

13 Травня 2022, 8:36

Розпочалась сімдесят дев’ята доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей і утримання суходільного коридору між зазначеними територіями й тимчасово окупованим Кримом.

Водночас, противник підтримує напруженість у Придністровському регіоні республіки Молдова та на території республіки білорусь. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Генштаб ЗСУ.

● На Волинському і Поліському напрямках ворог активних дій не проводив.

● На Сіверському напрямку тривають заходи посиленої охорони ділянки українсько-російського кордону в Брянській та Курській областях.

● На Слобожанському напрямку ворог вживає заходів щодо перегрупування підрозділів.

● На Харківському напрямку наступальних дій не проводив.

● На Донецькому напрямку противник продовжує зосередження основних зусиль на встановленні повного контролю над населеним пунктом Рубіжне.

● На Лиманському напрямку підрозділи ворога намагалися закріпитись у районі населеного пункту Олександрівка.

● На Бахмутському напрямку окупанти вели штурмові дії у напрямку населеного пункту Оріхове та в районі населеного пункту Комишуваха. Успіху не мали.

● На Курахівському напрямку ворог вів наступальні дії у напрямку населеного пункту Мар’їнка. Продовжив завдавати артилерійських та авіаційних ударів по Маріуполю, основні зусилля зосереджував на блокуванні підрозділів наших військ у районі заводу “Азовсталь”. Зважаючи на заходи з евакуації місцевих жителів, слід очікувати нарощування вогневого впливу найближчим часом.

● На Новопавлівському і Запорізькому напрямках противник вів артилерійські обстріли підрозділів наших військ по всій лінії та повітряну розвідку із застосуванням БпЛА.

● На Південнобузькому напрямку окупаційні підрозділи активних бойових дій не здійснювали, обстрілювали наші війська зі ствольної артилерії і мінометів у районах населених пунктів Олександрівка, Таврійське, Котляреве, Ганнівка та Осокорівка.