Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Перевірка на блокпостах: що варто знати?

11 Травня 2022, 17:33

Питання перевірки на блокпостах регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1456.

Отже, перевірка на блокпостах є законною.

До об’єктів перевірки входять:

  • документи осіб;
  • речі (огляд);
  • транспортні засоби;
  • багаж та вантаж.

Усе це може перевірятися виключно в умовах воєнного стану та під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.

Право на проведення перевірки надано уповноваженим особам Національної поліції України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України, Державної митної служби України та Збройних сил України.

Уповноважена особа може застосовувати технічні прилади та технічні засоби, що мають функції виявлення вибухонебезпечних предметів та речей (речовин), обіг яких заборонено чи обмежено, фото-, аудіо- і відеофіксації.

Аудіо- і відеофіксація особистих речей здійснюється лише за згодою громадян.

Чи можлива перевірка телефону на блокпостах?

Законодавством не врегульоване дане питання, але оскільки статтею 1142 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, то уповноважена особа на блокпосту може перевірити фото та відео щодо наявності на відповідних пристроях заборонених об’єктів.

Також слід зазначити, що законодавством не врегульовано питання особистих листувань, тому для уникнення конфліктних ситуацій радимо надавати засоби зв’язку для огляду.

З більш детальними правилами проходження блокпостів ви можете ознайомитися за посиланням.