Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

«Масові перевірки місць проживання ВПО зараз не на часі!» – Ірина Верещук

24 Грудня 2022, 8:56

На цьому Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук наголосила на сьогоднішній нараді, присвяченій захисту прав внутрішніх переселенців. Зокрема, йшлося про недопущення дискримінаційної практики проведення вибіркових перевірок місця проживання ВПО. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

«Як держава ми зобов’язані проконтролювати цільове використання коштів. Разом з тим, не можемо допустити, щоб люди, які гостро потребують грошової допомоги, перебували під перевірками чи помилково цієї допомоги позбулися. Зараз, коли постійно лунають повітряні тривоги, проблеми з електрикою та зв’язком, люди не мусять стояти в черзі в органах соцзахисту, щоб підтвердити актуальність вказаного місця проживання. Маємо чітко визначити підстави, за яких допускається проведення перевірок», – наголосила посадовиця.

За результатами наради вирішено проводити перевірки місць проживання ВПО виключно у випадках звернення правоохоронних органів до органів соцзахисту населення при наявності підозри неправомірного отримання допомоги. Про що особу обов’язково повідомлять телефонним дзвінком.

В усіх інших випадках проведення вибіркових перевірок місць проживання внутрішніх переселенців не допускається, запевнила очільниця Мінреінтеграції.

Якщо вважаєте, що ваші права були порушені, – звертайтеся на гарячу лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб:+38 (066) 813-62-39.

Фото: Мінреінтеграції