Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Близька людина не виходить на зв’язок: що треба знати про ДНК- експертизу

22 Грудня 2022, 18:22

Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти продовжує свою пошукову роботу, яка неможлива без участі родичів та близьких зниклого. Як їм діяти, щоб допомогти пошуковому процесу?

Один з необхідних кроків – відбір зразків біоматеріалу для ДНК-експертизи. Це прискорить ідентифікацію особи.

РеІнформ підготував коротку пам’ятку з алгоритмом дій.

  1. Якщо ваша близька людина, з якою ви постійно спілкуєтесь, понад три доби не виходить на зв’язок, необхідно звернутися за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів.
  2. Слідчий внесе постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю.
  3. ДНК можуть відбиратись тільки у кровних родичів: батьків чи дітей зниклої людини.
  4. Щоб здати біологічні зразки при собі необхідно мати документи, що підтверджують особу (паспорт – для дорослого, для дитини – свідоцтво про народження).
  5. Зразок біоматеріалу відбирають у відділенні судово-медичної лабораторії.
  6. ДНК-профіль буде відправлено до бази генетичних ознак людини, де в автоматичному режимі проводиться порівняння зразків зниклого та родичів.
  7. У разі збігів інформують орган, який призначив експертизу, та проводиться досудове розслідування. Потім інформують родичів.

Якщо ваша близька людина не виходить на зв’язок, звертайтеся на гарячу лінію Уповноваженого зі зниклих безвісти: 0 800 339 247 або ж пишіть в меседжери за телефоном: +38 (095) 896-04-21.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала Закон «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», згідно якому в Україні буде запроваджена єдина база ДНК.

Фото з відкритих джерел