Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Наступного року у деяких містах Литви українці зможуть продовжувати безкоштовно користуватися громадським транспортом

22 Грудня 2022, 23:55

Литовська залізниця та муніципальна влада трьох найбільших міст Литви забезпечать безплатні перевезення для біженців з України у 2023 році. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне Новини.

Зокрема, у компанії LTG Link, яка займається залізничними перевезеннями, розповіли, що нині ініціативою можуть скористатися всі люди, які виїхали до Литви через війну в Україні.

«З 1 серпня всі громадяни, які тікають від війни росії в Україні до Литви, можуть користуватися безкоштовним залізничним сполученням на місцевих маршрутах у Литві», – зазначила комунікаційна партнерка компанії Котріна Дзікарайте. За її словами, для цього всі охочі скористатись ініціативою (як громадяни України, так і громадяни інших держав, які на початку російської агресії перебували в Україні) повинні надати підтверджувальні документи. Серед них мають бути паспорт чи посвідчення особи (свідоцтво про народження для дітей) та реєстраційна картка, видана Департаментом міграції. Варто зауважити, що у Вільнюсі до кінця року діє можливість для українців безкоштовно користуватися громадським транспортом. Нещодавно ця ініціатива була продовжена до 2024 року.

Крім того, у міську раду Каунаса внесена пропозиція дозволити українцям користуватися 99-відсотковими транспортними пільгами. У проєкті передбачено, що річний квиток з такою знижкою видаватиметься при пред’явленні реєстраційної картки, яка видана Департаментом міграції, або дійсної посвідки на проживання, виданої у 2023 році у Литві з гуманітарних причин.

Нагадаємо, благодійний марафон у Латвії вже зібрав €230 тисяч для українських дітей.

Фото: Анжела Бубеляк / Суспільне