Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запустили офіційну платформу гуманітарної допомоги для об’єднання волонтерських та державних ініціатив

22 Березня 2022, 10:03

В Україні створено офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія» (spivdiia.org.ua).

«СпівДія» є ініціативою волонтерів та органів державної влади, яка гарантує безпеку як надавачам, так і одержувачам допомоги.

Волонтерське об’єднання «СпівДія» координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством молоді та спорту України. Створення платформи ініційовано волонтерами разом із Координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань для ефективної організації допомоги населенню.

На базі зазначеної платформи відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів. Верифіковані волонтери в режимі реального часу допомагають громадянам – збирають інформацію щодо потреб та наявних ресурсів, оперативно відправляють гуманітарну допомогу та медичні засоби тим, хто цього потребує найбільше. А саме: населенню та волонтерам, установам, що приймають вимушено переміщених осіб, шелтерам.

Найближчим часом на базі молодіжних центрів та громадських організацій будуть відкриті «Співдія Хаби» – для більш швидкої взаємодії з тими, хто потребує участі, та для створення додаткових соціальних сервісів.

Яка допомога надається?

⁃ Гуманітарна допомога: їжа, засоби гігієни, одяг, матраци, побутова техніка тощо.

⁃ Медичні ресурси: ліки та устаткування.

⁃ Добровільна особиста участь та майнова допомога: залучення волонтерів, надання складів, транспорту.

⁃ Фінансова допомога: перерахування коштів на закупівлю необхідних ресурсів.

⁃ Сервісна допомога: участь водів-чоловіків призовного віку від 18 до 60 років, які перетинають кордон у ході міжнародних вантажних автомобільних перевезень та можуть подавати заявки на виїзд за кордон для перевезення гуманітарних вантажів.

Тож, громадяни чи організації, які потребують допомоги, можуть заповнити відповідну форму на сайті.

Надалі фахівці Координаційного хабу зателефонують для підтвердження запиту. Заявки обробляються в порядку критичності та часу.

Фізичні особи або волонтерські організації, які мають у наявності гуманітарні чи медичні ресурси, теж можуть запропонувати допомогу, сконтактувавши через платформу з фахівцями Координаційного хабу.

До слова, власники транспортних засобів, фізичні особи чи транспортні компанії – можуть надати легкові автомобілі, фури, автобуси та мікроавтобуси, а також зареєструватися у якості водіїв для перевезення між країнами, чи в гарячі точки по своїй області, місту або селу. А також – в точки без активних бойових дій.

Детальніше на сайті.