Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Від початку добровільної евакуації з Херсона виїхали 11 тис. мешканців

15 Грудня 2022, 14:35

Про це в ефірі ТК «Ми – Україна» повідомила Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. Вона уточнила, що 7 тис. херсонцівскористалися безкоштовною державною евакуацією, ще 4 тис. виїхали своїми силами.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Посадовиця розповіла, що наразі в деокупованому Херсонілюди найбільше потребують розмінування території та відновлення подачі електроенергії. Грошова допомога, доставка продуктів харчування, предметів першоїнеобхідності, гуманітарної допомоги тощо відбуваєтьсяорганізовано завдяки роботі центральної влади, ОВА та міжнародних гуманітарних операторів

«На жаль, повністю налагодити нормальне життя обласногоцентру заважають постійні обстріли. Тож я хочу звернутисядо людей на тимчасово окупованих територіях. Вдумайтесь: ще донедавна ворог називав Херсон своїм, проводив псевдореферендуми, наводив захмарну «статистику» псевдоголосування, обіцяв, що росія тут назавжди. А теперподивіться, що росія сьогодні робить з Херсоном. Тому, якщо є можливість, будь-ласка, зробіть все, щобевакуюватися з тимчасово окупованих територій», – закликала віцепрем’єрка.

Вона запевнила, що всіх евакуйованих забезпечать кеш-підтримкою, прихистком та харчуванням. Вони зможутьвідчути тепло громад, які їх приймуть.

«Над цими питаннями ми працювали з літа. В безпечнихрегіонах місце знайдеться не лише херсонцям, а й мешканцям Харківщини, Донеччини та інших населенихпунктів, які звільнятимуться. Всі разом успішноперечекаємо зиму», – резюмувала Ірина Верещук.

Нагадаємо, у листопаді Мінреінтеграції перерахувало 19,3 млн гривень на виплати українцям, які евакуюютьсяпоїздами.