Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Облаштували санвузол і закупили побутову техніку: як живуть переселенці у гуртожитку на Вінниччині

10 Грудня 2022, 17:45

Понад пів року живуть у гуртожитку аграрного ліцею в Зозові на Вінниччині 73 ВПО. Розмістили їх у кімнатах, де до 24 лютого мешкали учні. Для комфорту вимушених переселенців волонтери облаштували вбиральні та душову. У процесі – ремонт їдальні, повідомляє РеІнформ з посиланням на Суспільне Новини.

Також волонтери закупили бойлери, пральні машини, холодильники, мікрохвильовки, духові шафи, чайники. Однак наразі не вистачає вугілля, щоб опалювати 5-поверхову будівлю, каже заступниця директора з навчально-виховної роботи Зозівського професійного аграрного ліцею Інна Пасєка. Є проблеми з дахом. Тож шукають меценатів, щоб гостям було тепло й комфортно. Приймати переселенців у гуртожитку почали у березні. 242 учнів відправили на дистанційне навчання.

«Сьогодні у нас 73 ВПО. Переважно з Донеччини та Луганщини. Працюємо не як транзитний пункт – приїхали, переночували й поїхали, а щоб проживали. Коли почалася збройна агресія й приїхали перші люди, ми мали дати їм на чому спати. А в нас не було. Звернулися до учнів. Вони дали свою постіль, посуд, чайники. Потім місцеві почали допомагати. Ухвалили рішення, що годуватимемо їх», – розповіла Інна Пасєка.

Для комфорту переселенців у гуртожитку коштом міжнародної організації «Лікарі без кордонів» облаштували три вбиральні й душову. Ігрову кімнату для дітей зробило об’єднання «Людина в біді». Нині триває ремонт їдальні. Роблять його за гроші Міжнародної організації з міграції.

Нагадаємо, нещодавно у Франківську відкрили новий прихисток для вимушених переселенців.

Фото: Суспільне Новини