Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд затвердив грошову допомогу ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань

10 Травня 2022, 19:45

Кабінет Міністрів України затвердив рішення щодо виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань в умовах воєнного стану. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на постанову від 07 травня 2022 р. № 540.

Згідно з документом, виплата щорічної разової грошової допомоги передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» та здійснюється у 2022 році в розмірах не менше, ніж у 2021-му.

  • Так, для інвалідів війни 1 групи сума такої допомоги складатиме 4421 грн, 2 групи — 3906 грн, 3 групи — 3391 грн.
  • Для учасників бойових дій грошова допомога передбачена в розмірі 1491 грн, а для воїнів, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 4421 грн.
  • Водночас для членів сімей загиблих військових та осіб, що до них прирівнюються, передбачили виплату 966 грн, учасникам війни — 612 грн.

У 2022 році виплата грошової допомоги проводитиметься:

  • органами Пенсійного фонду України для пенсіонерів, яким було призначено пенсію, станом на 5 травня 2022 р.
  • підрозділами з питань соціального захисту населення для осіб, які не перебувають на обліку в територіальних органах ПФУ, шляхом перерахування коштів на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби, а особам, які не є військовослужбовцями, поліцейськими особами начальницького та рядового складу, — на поточні рахунки таких осіб в уповноважених банках.

Нагадаємо, що Уряд спрямував перші 600 млн грн на виплату щомісячної допомоги для вимушених переселенців у розмірі 2 тис. грн дорослому і 3 тис. грн дитині або особі з інвалідністю.

МІТКИ