Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Житло для ВПО: що пропонують будівельні компанії Івано-Франківська й Асоціація фахівців з нерухомості України

6 Грудня 2022, 23:15

Днями в Івано-Франківську відбувся форум West Ukrainian real estate forum 2022. Фокус-темою заходу стало питання, як розв’язати проблему з житлом для внутрішньо переміщених осіб, що втратили домівки через російську військову агресію, повідомляє РеІнформ з посиланням на Firtka.

Форум зібрав експертів будівельної галузі, фахівців з нерухомості, представників центральної та місцевої влади, профільних всеукраїнських ЗМІ, щоб разом звернути увагу держави на проблему житла для вимушених переселенців. Подію відвідав Президент Асоціації фахівців (рієлторів) України Юрій Піта та спеціаліст УВКБ ООН з питань захисту Олександр Хорошавін.
Представники УВКБ ООН у справах захисту повідомили, що деякі внутрішньо переміщені особи досі проживають у колективних центрах (школах чи дитячих садочках). Проблема з житлом для них нині є надзвичайно актуальною, тож потрібно шукати альтернативні шляхи.

На форумі своє слово сказали й представники будівельного бізнесу Івано-Франківська. Вони розповіли, що з початку війни пропонують внутрішньо переміщеним особам різні програми лояльності та знижки на придбання житла. Зокрема, будівельна компанія Socium Developer надає 7% знижки для ВПО та 11% військовослужбовцям на придбання житла у всіх комплексах.

З думкою будівельних компаній погоджуються в Асоціації спеціалістів з нерухомості України. Президент організації Юрій Піта розповів, що вже неодноразово заявляв про необхідність державних спеціальних програм на кшталт іпотеки чи лізингу. Адже спеціальний механізм буде вигідним всім учасникам ринку.

По завершенні форуму у більшості учасників сформувалися оптимістичні прогнози щодо розвитку будівельного ринку навіть попри відключення електроенергії.

Нагадаємо, днями громадські організації Донеччини відправили допомогу переселенцям в Олександрію.

Фото: Firtka