Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Естонії випустили монету з написом «Слава Україні»

4 Грудня 2022, 13:47

Днями Центральний банк Естонії (Eesti Pank) випустив в обіг монету, присвячену Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на пресслужбу фінустанови.

На монеті номіналом 2 євро, присвяченій Україні та свободі, є напис «Слава Україні». Зображено на ній дівчину як символ ніжності, яка захищає пташку в руці. Є там і колоски зерна. Автор дизайну монети – Дар’я Тітова, молода біженка з Харкова, яка навчається в Естонській академії мистецтв. Монету випустили тиражем у 2 мільйони екземплярів.

«Ця монета – нагадування про те, що свобода – найвища цінність, за яку доводиться платити дуже високу ціну. У війні, яка зараз триває, Україна ціною життів своїх громадян захищає спільні цінності всього європейського культурного простору й наше завдання – продовжувати її підтримувати», – заявив президент Банку Естонії Мадіс Мюллер.

Він пояснив, що фінустанова ухвалила рішення про карбування монет для обігу, щоб надати фінансову підтримку Нацбанку України, адже продаж випущених влітку сувенірних монет уже дав можливість передати нашій державі 350 тисяч євро.

Нагадаємо, у липні Eesti Pank виставив на продаж 40 тисяч благодійних монетних карток, які містять монети номіналом 2 євро. Ціна монетної картки становить 18 євро, її можна придбати в музейному магазині Центрального банку Естонії та в інтернет-магазині Omniva.

Фото з сайту Eesti Pank