Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Зима прийшла: як захистити себе від переохолодження або обмороження

4 Грудня 2022, 8:59

Як запобігти переохолодженню чи обмороженню? Наводимо кілька простих правил для урахування за морозної погоди. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

  1. Не виходьте на мороз голодними й майте час на перекус. У холодний період організм витрачає більше енергії, щоб підтримувати температуру тіла в нормі, тож і поповнювати її треба частіше.
  2. Одягайте багатошаровий одяг. Шари одягу не повинні обмежувати ваших рухів – між ними має залишатися повітряний прошарок. Це допоможе зберігати тепло.
  3. Використовуйте термоодяг. Термобілизна дозволяє зберігати температуру тіла протягом тривалого часу.
  4. Обирайте взуття на товстій підошві. Воно повинно бути просторим і не стискати ногу. Це дасть змогу підтримувати нормальний кровообіг, а прошарок повітря між шкарпетками та взуттям збереже тепло.
  5. Закривайте кінцівки та відкриті ділянки тіла. Надягайте рукавички, шапку, шарф або баф. Для захисту слизової оболонки губ використовуйте маслянисту гігієнічну помаду чи бальзам.
  6. Змушуйте себе рухатись. Якщо вам доводиться перебувати на морозі з мінімум рухів, то час від часу виконуйте прості вправи для рук або ніг, щоб посилити кровообіг у судинах.