Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Сейм Литви визнав росію терористичною державою

10 Травня 2022, 13:14

Сейм Литовської Республіки 10 травня визнав росію терористичною державою.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на інтернет-видання Delfi.

Відповідну резолюцію парламент країни підтримав одноголосно – 128 голосів «за».

У ній зазначено, що російська армія та її найманці скоїли масові військові злочини на території України, зокрема у містах: Буча, Ірпінь, Маріуполь, Бородянка та Гостомель. Метою цих дій є знищення української нації повністю або частково, злам її духу шляхом вбивства її членів цілими сім’ями, включаючи дітей.

Згадали в Литві й про викрадення, катування, зґвалтування людей, знущання з убитих та закатованих. У парламенті країни також додали, що всі винні мають бути притягнуті до відповідальності, а міжнародна спільнота повинна створити Спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування та оцінки агресії росії проти України.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада України офіційно визнала геноцидом українського народу дії армії рф, а також її політичного та військового керівництва. Парламент також закликав світ визнати вчинення росією геноциду українського народу.

Згодом, 21 квітня, Латвія та Естонія першими у світі офіційно визнали воєнні злочини росії в Україні геноцидом. Після них це зробила і Канада.