Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ОБСЄ проводить кампанію проти експлуатації українських біженців

26 Листопада 2022, 21:47

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Thomson Reuters спільно співпрацюють у кампанії «Будьте в безпеці», щоб надати життєво важливу інформацію та поради, які допоможуть українським біженцям зрозуміти ризики торгівлі людьми і шляхи отримання допомоги. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

Через агресію російських окупантів мільйони громадян виїхали з України в пошуках безпеки, 90% з них – жінки та діти. Будь-хто з цих людей може опинитися під загрозою торгівлі людьми, незалежно від соціального статусу, освіти, віку чи статі.

Торговці людьми експлуатують вразливість людей, які прибувають з-за кордону, особливо якщо вони не знайомі з мовою чи культурою країни перебування. Вони користуються ситуацією, в якій опинилися жертви, і застосовують силу чи обман, щоб змусити людей надавати сексуальні послуги, примусити їх до підневільної праці, жебрацтва або навіть скоєння злочинів. Люди, які виїхали з України, перебувають у зоні особливого інтересу злочинних організацій.

На сайті «Будьте в безпеці» розміщені попередження про ризики торгівлі людьми та рекомендації для їх уникнення, а також номери гарячих ліній та контакти інституцій у низці європейських країн, США, Канаді, які допомагають постраждалим.

Нагадаємо, У Болгарії й Іспанії українські біженці можуть отримати психологічну допомогу телефоном.

Фото: Be Safe