Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українські консули за кордоном зможуть видавати дублікати свідоцтв про народження

18 Листопада 2022, 21:33

Розроблено проєкт постанови, згідно з якою закордонні дипломатичні та консульські установи України матимуть повноваження реєстратора Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Про це зазначили на засіданні Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн, проведеному під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Вказана ініціатива МЗС надасть можливість консулам України за кордоном видавати дублікати свідоцтв про народження колишнім жителям тимчасово окупованих територій, які перебувають за межами країни.

Першочергово доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян отримають вітчизняні дипломатичні представництва в тих країнах, де перебуває найбільше громадян України, що виїхали з ТОТ, а саме в Грузії, Туреччині, Білорусі, Литві, Латвії, Естонії та Казахстані.

Планується, що зазначена новація діятиме не лише на період воєнного стану, а й продовжить функціонувати після його скасування з метою спрощення отримання громадянами України сервісів держави за кордоном.

Фото: Мінреінтеграції