Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Азербайджані, Норвегії та Словаччині запустили аудіогіди українською

18 Листопада 2022, 17:44

Чотири нові аудіогіди українською мовою запустили в Азербайджані, Норвегії та Словаччині. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт глави держави.

В Азербайджані аудіогід українською з’явився в історико-художньому заповіднику «Гобустан». Це унікальне місце, де знайдено понад 6 тисяч наскельних малюнків. Одне з перших місць на планеті, де зародилося мистецтво. До речі, це вже другий українськомовний аудіогід у країні. Перший запрацював 2 роки тому в Азербайджанському національному музеї килима.

У Словаччині аудіогід українською доступний у найбільшому готичному храмі Братислави – костелі Святого Мартіна. Це найважливіша церква словацької столиці, яку відвідують мільйони туристів.

В Осло працюють відразу два аудіогіди: на автобусному турі Oslo Hop-оn Hop-оff bus і в Музеї Фрама з унікальною експозицією, присвяченою полярним експедиціям.

Загалом уже 50 українськомовних аудіогідів запустили у 32 країнах. Це 50 місць надзвичайного культурного й історичного значення, які зазвучали українською.

Втілення проєкту зі створення аудіогідів українською мовою в культурних пам’ятках світу розпочали у 2020 році.

Нині українськомовні аудіогіди вже функціонують у Колізеї (Італія), Версалі (Франція), галереї Альбертіна та палаці Шенбрунн (Австрія), палаці Долмабахче (Туреччина), лондонському Тауері, палаці Шарлоттенбург (Берлін), Музеї Ваза (Швеція) тощо.

Нагадаємо, раніше в образотворчому музеї швейцарського міста Базель (Kunstmuseum Basel) презентували українськомовний аудіогід.

Фото: сайт Президента України