Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Маріуполі окупанти розпочинають прийом заяв від громадян на отримання російського паспорта: що про це каже місцева влада

16 Листопада 2022, 23:20

У тимчасово окупованому Маріуполі загарбники прагнуть змусити українців отримувати російські паспорти. Днями вони навіть почали приймати відповідні заяви від місцевого населення. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм радника мера міста Петра Андрющенка.

«Варто нагадати маріупольцям, що добровільне отримання російського паспорта може розглядатися як склад злочину. Подивіться на Херсон і двічі подумайте, чи готові ви втікати разом з росіянами або відповідати перед Україною у разі неможливості втечі», – попередив він містян.

Важливо пам’ятати, що з отриманням російського паспорта людина стає заручником, безправною особою. Як на території росії, так і в будь-якій іншій країні світу. Вона не зможе захистити свої права у міжнародних судах.

З отриманням «червоної макулатури» й одночасною відмовою від громадянства України людина сама ускладнює питання збереження соціальних гарантій для себе, вступу у спадщину, купівлі-продажу нерухомості, влаштування на роботу в Україні та Європі або ж повернення на територію країни.

Обіцяючи окупованим українцям свої «паспорти», загарбники розповідають про їх начебто переваги, але жодним словом не обмовляються про пов’язані з цим ризики.

Нагадаємо, за отримання російського громадянства можна поплатитися мобілізацією на війну, яку розв’язала росія проти України.

Фото: Апостроф