Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

США нададуть Україні кошти для розмінування територій

12 Листопада 2022, 16:21

США нададуть Україні 90 мільйонів доларів для розмінування територій. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова заступниці міністра внутрішніх справ України Мері Акопян на брифінгу в Military Media Center, цитовані Укрінформом.

За ці гроші українська сторона планує, зокрема, залучити 100 груп із розмінування, а також побудувати фаховий центр із розмінування.

«Україна – найбільш замінована країна у світі. Ми це маємо визнати й із цим працювати. Досвіду розмінування такої великої території у світі немає ні в кого», – сказала вона й додала, що основна місія гуманітарного розмінування лежить на підрозділах ДСНС.

Наразі близько 175 тисяч квадратних кілометрів, а це третина території України, потребують гуманітарного розмінування. За оптимістичними підрахунками, це 7 років активної роботи.

Також посадовиця повідомила, що партнери з Великої Британії передали українським рятувальникам орієнтовно 70 одиниць пожежно-рятувальної техніки та кількасот тонн рятувального спорядження. Зокрема, це шліфувальні машинки, драбини, насоси, гідравлічні шланги. Також спеціалізоване обладнання, яке допомагає розбирати завали, гасити пожежі та знаходити зниклих людей.

Велику допомогу надають і французькі партнери. Україна вже отримала 76 одиниць пожежно-рятувальних і медичних автомобілів. Сім причепів з моторними човнами, які необхідні для евакуації та виконання інших завдань на воді. А також медичне та пожежно-рятувальне обладнання на загальну суму майже 9 мільйонів євро.

Нагадаємо, Камбоджа надішле в Україну саперів для передачі досвіду в розмінуванні.

Фото: телеграм ДСНС України