Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Маріуполі окупанти посилили фільтрацію цивільних, обшукують квартири та перевіряють телефони

10 Листопада 2022, 16:27

У Маріуполі відбувається глобальна зачистка, окупанти раптово посилили фільтрацію цивільних, обшукують квартири, а також перевіряють телефони. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Телеграм-канал радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка.

За його словами, в Центральному, Приморському та Кальміуському районах міста відбувається масштабна зачистка, переважно в місцях проїзду військової техніки та дислокації окупантів

Зокрема, окупанти проводять поквартирні обходи, шукають українську символіку та літературу, а також перевіряють телефони на наявність компрометувальних фото чи дописів в соцмережах. Окрім цього, переписують особисті дані всіх мешканців.

Зазначається, що на фільтрацію очікують майже 15 тисяч маріупольців, проте за день процедуру проходять тільки 30. За словами Андрющенка, до 5 людей щоденно зникають через арешти прямо в будівлі райвідділку поліції окупантів.

«Без папірця про фільтрацію неможливо працевлаштування на будь-яку роботу, тому люди змушені йти на принизливу та ризиковану процедуру заради виживання», – зазначено у повідомлені.

Також радника міського голови Маріуполя повідомив, що інформація пропагандистських ЗМІ про скасування дактилоскопії при перетині кордону Росії для мешканців окупованих територій – брехня. Біженці й надалі мають проходити перевірку за відбитками пальців.

Нагадаємо, що ФСБ не випускає із росії українців з російськими паспортами.

Фото: Скрін з відео Телеграм Андрющенко Time