Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як зберегти тепло вдома та що робити, якщо зникло опалення?

10 Листопада 2022, 9:01

Взимку в квартирах потрібно встановити температуру не більше 18 градусів і раціонально використовувати тепло. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Київську міську державну адміністрацію.

1. Використовуйте тепло раціонально

Якщо в будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, зверніться до управителя (ЖЕК), ОСББ або знайдіть фахівця, щоб встановити у квартирах температуру не більше 18 градусів і максимально економний режим теплоспоживання.

Якщо є можливість регулювати опалення, підтримуйте температуру в помешканні не більше 18 градусів. Зменшуйте її в кімнатах, які не використовуєте, та коли лягаєте спати або йдете з дому.

2. Підготуйте вікна

Відрегулюйте фурнітуру вікон, щоб вони щільно зачинялися й не було протягу.

Встановіть на вікна гумові ущільнювачі, якщо вони відсутні або пошкоджені чи втратили свою еластичність. Прозору тепловідбивну плівку нанесіть на внутрішню частину віконних рам, так зване третє скло.

3. Подбайте про утеплення дверей

Утепліть ущільнювачем вхідні двері по периметру стулок. Якщо маєте подвійні вхідні двері, зачиняйте обоє. Завжди тримайте зачиненими додаткові двері на вході до під’їзду (тамбурні двері), перевірте, чи є доводчик, і зверніться до обслуговуючої організації, якщо його немає.

4. Зменште тепловтрати

Тримайте відкритими батареї: відсуньте меблі, підніміть штори, зніміть декоративні панелі. Наклейте фольгований тепловідбивний екран на стіну за батареєю.

Тримайте зачиненими всі вікна, у тому числі на балконі або лоджії. Закривайте на ніч вікна шторами, ролетами, жалюзі, однак тримайте відкритою батарею.

Важливо. Якщо опалення у будинку зникне, необхідно стежити за офіційними повідомленнями міської влади. Також можна обігрівати одну кімнату додатковими джерелами тепла, якщо вони є. Вмикайте не більше одного обігрівача, оскільки мережа може не витримати навантаження.

Якщо у квартирі немає додаткових джерел тепла, можна піти до пунктів обігріву. Раніше ми повідомляли, що їх розгортатимуть, зокрема, у столиці.

Пункти будуть облаштовані електрогенераторами, мати запаси води та все необхідне для приймання людей. Там можна буде зігрітися, випити чаю, підзарядити телефони, отримати необхідну допомогу.

Фото: КМДА

Щоб вберегтися від нещасних випадків:

  • не грійтеся за допомогою непристосованих засобів (газової плити або запалених конфорок тощо);
  • не використовуйте у квартирах буржуйки, бензинові чи дизельні генератори, газові балони;
  • не вмикайте більше одного електрообігрівача;
  • не вживайте алкогольні напої заради хибного відчуття зігріву.

Нагадуємо також, що робити, якщо світло та тепло зникли на кілька днів.