Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Канада допоможе Україні у розмінуванні деокупованих територій

9 Травня 2022, 12:07

До боротьби з сотнями тисяч нездетонованих мін, снарядів, залишків ракет та інших вибухонебезпечних предметів, якими нашпигована територія України в зонах активних бойових дій чи нещодавньої окупації, долучається увесь світ. Так, Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо домовились налагодити максимальну співпрацю країн у розмінуванні.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на пресслужбу Офісу Президента.

Володимир Зеленський зазначив, що канадська делегація 8 травня відвідала звільнене від окупантів передмістя Києва.

«Російські окупанти залишили по собі тисячі мін, тисячі розтяжок і снарядів. Вони загрожують нашим людям, нашим дітям. І сьогодні ми домовилися налагодити максимальну співпрацю в цьому напрямі, щоб в Україні не залишилося жодної такої «зони відчуження», куди не можна заходити через загрозу від російських мін», – розповів Президент.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Канади підтвердив підтримку України, зокрема фінансову та гуманітарну.

Нещодавно тему розмінування піднімав також Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль з главою уряду Хорватії.

«Хорватія має унікальний досвід у проведенні розмінування звільнених територій. Вже зараз для відновлення окремих регіонів України нам потрібне спеціальне обладнання й техніка. Наші експерти розпочали переговори з цього питання», — відзначив Прем’єр-міністр України.

Нагадаємо, за даними Управління ООН з координації гуманітарних питань, Україна є однією з найбільш замінованих країн у світі.

За оперативними даними, від початку широкомасштабного вторгнення росії на території України знешкоджено 98537 вибухонебезпечних предметів та 593 кг вибухової речовини, зокрема майже 2 тис. авіаційних бомб.