Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як оформити усиновлення чи опікунство під час війни?

8 Листопада 2022, 20:51

На початку повномасштабного вторгнення в Україні усиновлення призупинили, оскільки не завжди була можливість отримати достовірну інформацію про статус батьків. Крім того, деякі суди, які мали ухвалювати рішення щодо усиновлення дитини за місцем її проживання, не мали змогу це робити, повідомляє РеІнформ з посиланням на Українську правду.

Зараз усиновлення можливе на територіях України, де не ведуться бойові дії. Діти, які перебувають на ТОТ, братимуться на облік з усиновлення після відновлення діяльності місцевих органів влади.

Усиновити дитину можна, якщо:

  • вона має статус сироти,
  • позбавлена батьківського піклування,
  • якщо батьки дали нотаріальну згоду на усиновлення. При цьому дитина має знаходитись на обліку з усиновлення, який ведуть служби у справах дітей і Національна соціальна сервісна служба.

Щоб українська родина отримала опіку над дитиною, слід звернутися до місцевої Служби захисту дітей і зібрати необхідні документи, кількість яких нині зменшилася.

На час воєнного стану стандартний пакет документів є таким:

  1. заява;
  2. копія паспорта;
  3. документи, що засвідчують родинні зв’язки з дитиною (підійде й свідоцтво про хрещення);
  4. довідка від нарколога та психіатра про дієздатність людини;
  5. довідка/заява про відсутність судимості.

Після збору всіх документів справу щодо опіки розглядають у виконавчому комітеті, районній державній адміністрації чи адміністрації району Києва (якщо йдеться про столицю) залежно від місця реєстрації.

Раніше ми розповідали, як оформити шлюб під час війни.

Фото: УП