Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Знову переїхали? Як не втратити виплати ВПО після зміни місця проживання

1 Листопада 2022, 12:23

Атаки росіян по енергетичній інфраструктурі України, а також настання холодів змушують переселенців знову зніматися з місць, які ще нещодавно були умовно безпечними, та шукати прихистку в інших регіонах країни.

РеІнформ з посиланням на Міністерство соціальної політики України повідомляє, як при переїзді не втратити щомісячну державну допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Щоб зберегти соціальні виплати, переселенцям потрібно стати на облік за новим місцем фактичного проживання. Тобто необхідно повідомити орган соціального захисту населення про переїзд або повернення до постійного МП.

Для продовження виплат особам, які мають на це право, орган соцзахисту за новим місцем проживання робить запит до відповідного органу за попереднім місцем проживання.

Важливо! Факт перебування ВПО за новим місцем проживання вибірково перевіряють територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України.

Якщо її посадова особа не знайшла громадянина за вказаною адресою, то вона робить відповідний запис в акті та залишає переселенцю повідомлення про необхідність пройти ідентифікацію у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем перебування.

Зробити це потрібно протягом 10 календарних днів. Інакше з наступного місяця виплати ВПО будуть скасовані.

Відновити щомісячну державну допомогу можна після того, як переселенець знову стане на облік за місцем свого фактичного проживання.

Нагадуємо, що робити, якщо внутрішньо переміщеним особам затримують виплати.

Фото: Фокус