Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На захоплених територіях росіяни викрадають дітей зі шкіл і вивозять їх до Криму – правозахисниця

31 Жовтня 2022, 22:09

Правозахисники фіксують випадки викрадення загарбниками дітей просто зі шкіл на тимчасово захоплених територіях Запорізької та Херсонської областей і вивезення їх до Криму, а потім, ймовірно, – до росії. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова голови правління Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, пише Укрінформ.

Посадовиця розповіла, що у березні-квітні окупанти вивозили до Криму дітей із Маріуполя. Зафіксовані й випадки, коли дітей викрадають просто з навчальних закладів на захоплених територіях Херсонської та Запорізької областей.

«Батьки на цих територіях не хотіли віддавати дітей до шкіл. Але російські солдати їздили та залякували, казали, що дітей забиратимуть до навчальних закладів силоміць, а батьків заарештовуватимуть як таких, що співпрацюють з українською розвідкою. Таким чином тиснули, щоб дітей віддавали до шкіл. До нас зверталися і батьки, у яких викрали дітей прямо звідти. Їм сказали, що дітей вивезли до табору, начебто, щоб «захистити», – зазначила Скрипник.

Також нещодавно мешканці Євпаторії зафіксували, що в один із санаторіїв міста привезли дітей різного віку.

«Розлучати дітей із живими батьками – один із найстрашніших злочинів, які ми бачимо. На жаль, це стандартна ситуація для росії, один із методів терору. Тих дітей, яких вивезли до росії та всиновили, буде дуже складно повертати. У рф для цього спеціально ухвалили зміни до законодавства, що дозволяють під час всиновлення змінювати ім’я, прізвище, дату та місце народження дитини. Тобто у нас може просто не бути вихідних даних, щоб розшукати викрадених дітей», – наголосила посадовиця.

Нагадаємо, постраждалі від війни діти можуть отримати допомогу від міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка».

Фото: Getty Images